سرخط

فرهنگی، علمی،سیاسی

سرخط

فرهنگی، علمی،سیاسی

قلم و علم و بیان است که می تواند بشر
را بسازد نه مسلسل و نه چیز دیگر(امام خمینی ره)

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

راستی آیا  دکتر روحانی تحت فشار خاتمی یا هاشمی است و یا نمی داند که دانشجویان آگاه تناقض او در گفتمان اعتدال را در اولین روزهای کاری او  متوجه می شوند ؟
******************************
به مطالب محمد رضایتی، دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل که در زیر می آید دقت کنید :
 با توجه به معرفی میلی منفرد به عنوان وزیر پیشنهادی علوم وی با بیان اینکه دوران معاونت میلی‌منفرد نیز از حاشیه خالی نبود، گفت: بارزترین حادثه‌ای که در آن دوره صورت گرفت 18 تیر بود بنابراین می‌بینیم خروجی این تیم فکری نتیجه منطق ذهنی افرادی است که با آن مخالفیم.
 رضایتی ادامه داد: تناقض دیگری که در اینجا با آن روبرو هستیم آن است که روحانی خود سخنران جریانی است که تفکرات تیم انتخاب کننده میلی‌منفرد را نفی می‌کند؛ روحانی در سخنرانی 23 تیر خود حرکت فتنه‌گران را محکوم کرد و آن را اغتشاش نامید و خواستار برخورد با افراد شرور، مزدور و اراذل و اوباش شد اما اکنون افرادی را انتخاب می‌کند که در آن ایام هدایت امور را به دست داشتند و خود با آنان مخالفت کرده بود بنابراین باید از روحانی پرسید که معنای اعتدال، عملکرد او در آن زمان است یا آنکه انتخاب وزرای پیشنهادی او در این دوره به معنای اعتدال است و یا روحانی مشی خود را تغییر داده است که ما امیدواریم روحانی به مشی خود در انتخاب وزرا دقت کند.
******************************
 ( مگر اینکه در نظر او اعتدال معنی دیگری داشته باشد )
  • الف میم

اینکه مطهری مدتی است به نهادهای امنیتی حمله می کند همه می دانند . ولی سئوال اینجاست که چرا او از نهادهای امنیتی می ترسد و هر روز بر آن می تازد؟

او چرا در این مقطع مهم انتقال دولت ، از واژه مشترکی بین خود و رفسنجانی به نام خوارج پرده برداری می کند و چرا جامعه حزب الهی را خوارج می نامد؟
این دو وجه مشترک (یعنی خوارج نامیدن جامعه حزب الهی و ترسناک نشان دادن مقامات امنیتی ) هر روز بین این دو تکرار می شود و گویا رمز آشوب برای روز ها و ماههای آتی می باشد که نیروهای دلسوز نظام و رهبری را تحت فشار قرار دهند .

سخنرانی اخیر وکاملا ناشیانه او در مجلس ، همنوایی او با مطالب رفسنجانی و خوشحالی رسانه های معاند  واقعیت تلخ انحراف او را اثبات می کند.

  • الف میم

گرچه من به دکتر روحانی رای نداده ام ولی او اکنون رئیس جمهور کشور من است تا مادامی که در تایید رهبر انقلاب است. و با توجه به اینکه رهبر عزیز گفته ان که باید به ایشان کمک کنیم  ، با خودم فکر کردم ما که دستمون به ایشون نمی رسه ولی خوب بهر حال واژه (( اعتدال )) را ایشان بارها گفته اند و هنوز تعریف جامعی نداده اند .از باب کمک مقاله ای از یک سایت درباره اعتدال و میانه روی در اسلام میارم.  امیدوارم  روحانی رو حرف خودشون درباره اعتدال بایستند و افراد خشونت طلب و افراطی جریان فتنه 88 را  در هیچ لایه ای از دولت بکار نگیرند . انشالله . و اینم مطلب درباره اعتدال:

اعتدال و میانه روی در اسلام (1)

مقدمه

اعتدال و میانه روی، همان گونه که از نامش پیداست، به معنای پیمودن و گزینش راه میانه و وسط و عدم تمایل به دو طرف افراط و تفریط می باشد .

  • الف میم

ما که عمری قدر هیچ چیز و نفهمیدیم ، موندم چه جوری لیله القدر رو بفهمیم . 

این چند خط از دعای شریف جوشن کبیر  بهتر از همه چیزاست . اگه خوندید منم دعا کنید:

یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ یا طَبیبَ الْقُلُوبِ یا مُنَوِّرَ الْقُلُوبِ یا اَنیسَ الْقُلُوبِ یا مُفَرِّجَ الْهُمُومِ یا مُنَفِّسَ الْغُمُومِ

اى گرداننده دلها اى طبیب دلها اى نوربخش دلها اى همدم دلها اى زداینده اندوهها اى غمگشاى غمها

  • الف میم